Categories: Наука

Друге “народження” тиранозавра не за горами? Науковці створюють шкіру древнього хижака

Група палеонтологів оголосила про амбітний проєкт — створення першої у світі реконструкції шкіри тиранозавра, використовуючи справжній скам’янілий колаген віком понад 66 мільйонів років.

Про це пише Daily Mail.

Ідея створення першої у світі шкіри тиранозавра базується на дослідженні 1988 року, коли в Монтані був знайдений один із найповніших скелетів тиранозавра, який містив фрагменти збереженого колагену і білків крові.

Роботи ведуться у співпраці між The Organoid Company, Lab-Grown Leather Ltd і креативним агентством VML у лабораторії в Ньюкаслі. У результаті буде отримано щільну мережу колагену, що імітує середній шар шкіри, що дасть змогу отримати повноцінну «шкіру тиранозавра».

Дослідники сподіваються, що цей прорив допоможе не лише краще уявити, як виглядали динозаври, а й дасть нові знання про структуру та властивості тканин древніх істот. За їхніми словами, використання реального біоматеріалу — унікальна можливість максимально точно відтворити зовнішній вигляд тиранозавра.

Основою для роботи став зразок скам’янілого колагену, виявлений у рештках динозавра. Саме колаген, який є основним білком сполучної тканини, зберігся краще за інші біологічні матеріали. Учені мають намір дослідити його структуру, хімічний склад і спробувати відтворити текстуру шкіри за допомогою сучасних біотехнологій.

Як зазначають фахівці, цей проєкт відкриває новий напрям у вивченні динозаврів, поєднуючи досягнення палеонтології, молекулярної біології та матеріалознавства. Однак до остаточного результату ще доведеться пройти тривалий і складний шлях.

Уже відомо, що спочатку шкіру тиранозавра використовуватимуть для створення аксесуарів, а до кінця 2025 року планується випуск повноцінного предмета моди класу люкс. Надалі ж планується розширення застосування, включаючи автомобільну промисловість.

Матеріал буде біорозкладним, міцним і придатним для ремонту, пропонуючи стійку і простежувану альтернативу традиційній шкірі. Це особливо актуально для нового покоління споживачів, які прагнуть екологічної відповідальності та інновацій.

Оксана Гапончук

Recent Posts

Науковці довели, що насправді Земля не обертається навколо Сонця

Вчені довели, що Земля обертається не навколо Сонця, а навколо барицентру, спільного центру мас Сонячної…

33 хвилини ago

Чи безпечно залишати зарядку телефону в розетці: експерти пояснюють ризики

Досліджуйте, чи безпечно залишати зарядку телефона в розетці: поради експерта щодо економії енергії та безпеки.

2 години ago

Як саме утворилися планети Сонячної системи: відповідь вчених

Науковці розповіли, як утворилися планети Сонячної системи

3 години ago

Топ-5 найпоширеніших помилок користувачів iPhone, які шкодять вашому смартфону

Дізнайтесь про поширені помилки користувачів iPhone, які шкодять продуктивності та акумулятору вашого пристрою. Як уникнути…

5 години ago

Не лише загрози: які вигоди може отримати Україна від глобального потепління

Глобальне потепління відкриває нові можливості для України у сільському господарстві. З правильним зрошенням країна може…

7 години ago

Чому у флагманських смартфонів зникає слот для карт пам’яті: пояснення експерта

Фахівець пояснює, чому флагманські смартфони відмовляються від слотів для карт пам’яті, зокрема через швидкість вбудованої…

9 години ago